16.03.2010 Prednáška o výrobkoch

23.02.2011 19:16

Úrad pre normalizáciu, meterológiu a skúšobníctvo
                                                Slovenskej Rebubliky

Dňa 16.3.2010 naša Súkromná stredná odborná škola podnikania
v Ružomberku mala tú česť privítať na pôde našej školy zástupcu z Úradu pre normalizáciu, meterológiu a skúšobníctvo Slovenskej Rebubliky so sídlom
v Bratislave. Pán Mgr. Martin Senčák, riaditeľ odboru skúšobníctva a technickej normalizácie prednášal na tému Úvodné predstavenie systému posudzovania zhody výrobkov a ich uvádzania na trh.

Cieľom prednášky bolo priblížiť našim študentom v čom spočíva význam a poslanie samotného úradu; jej odborné zameranie kládlo dôraz na objasnenie pojmov ako akreditácia, certifikácia, či posudzovanie zhody. Spomínali sa niektoré dôležité činnosti vykonávané v oblasti technickej normalizácie.

Žiaci tak mali príležitosť oboznámiť sa s prácou úradu, dozvedieť sa viac o skúšobníctve a o kvalite výrobkov.

Ing. Andrea Piecková